גרין קארד לארצות הברית – עד כמה אתם זכאים באמת?

גרין קארד לארצות הברית הוא למעשה כרטיס שבאפשרותו ניתן לזהות אתכם בהיבט החוקי, כאמור, זהו כרטיס המאפשר למהגרים ממדינות שונות לחיות בצורה חוקית בארצות הברית. באמצעות גרין קארד אפשר להשיג תושבות קבע, אבל בו זמנית גם להציגו כחלק מהוכחה כי אכן, אתם חלק מתושבי הקבע האמריקאים. במסגרת הטבות כאלה ואחרות, הכרטיס מעניק לא מעט יתרונות לרבות הדבר העיקרי – היכולת לחיות ולהתפרנס ללא חשש מרשויות ההגירה. אם כן, כל אדם הנחשב מהגר והוא מעל גיל 18 מחויב להסתובב עם מסמך זה בדומה לתעודה מזהה לכל דבר.

איך מקבלים גרין קארד

הליך של קבלת גרין קארד לארצות הברית, עובר מעת לעת עדכונים וכך גם שינויים הקשורים לצעדים שיש לבצע בכדי לקבל את האישור המיוחל. למעשה, ההליך מדבר גם על תקופות ההמתנה עד לקבלת האישור. לפני שמגישים את הבקשה או מתחילים את ההליך, חשוב לבדוק איזה סוג כרטיס צריכים ורק לאחר מכן, לוודא ולבדוק מהם תנאי הקבלה להשגת האשרה. בכדי להבין במה מדובר, הנה לפניכם כמה סוגי אשרות שיכולות לאפשר לכם לחיות ולעבוד בבטחה בארצות הברית.

איך מקבלים גרין קארד

מהם סוגי האשרות הקיימות?

גרין קארד לארצות הברית כולל בתוכו אישורים לצרכי עבודה, משפחה, חתונה או אפילו נמצא במסגרת הגרת הגרין קארד הידועה. לכל הליך יש טפסים משלו וכך גם תהליכים משתנים אותם מתבקשים המועמדים למלא ולשלוח לגורמים הנכונים. לאחר שמבינים איזה כרטיס מתאים לכם, שולחים את הבקשה עם הטפסים הנכונים החתומים, משלמים את האגרה ומחכים לקבלת התשובה הראויה. אנשים שרוצים להגיע לארצות הברית לצרכי עבודה, חייבים להציג אסמכתאות כי אכן- המעסיק שחי בארצות הברית דורש בכישוריהם. כמו כן, בשלב זה, נטל ההוכחה הוא על המבקשים וכאן הם נדרשים להוכיח כי המעסיק אף מממן אותם. תהליך זה כולל הסמכה להעסקה. מבין כל המקצועות, אין ספק כי ארצות הברית מציגה מקצועות נדרשים יותר – מה שמקל על השגת האשרה בתחומים אלו יותר מהר ביחס לאחרים.  גרין קארד לארצות הברית המתבסס על מכרים ובני משפחה – מדבר על אחים או קרבה ראשונה בעלי אזרחות או אישורים החיים בארצות הברית. בזכות זה שיש משפחה שחיה במשך שנים ארוכות בארצות הברית – ניתן להשיג את האישורים לתושבות הקבע בצורה מהירה יותר.  גרין קארד המתבסס על נישואין, משמע, גבר או אישה שנישאו לאזרח או אזרחית אמריקאית. במצב זה, ניתן להשיג את תושבות הקבע על בסיס הנישואין עצמם.

רוצים להשיג אשרת שהייה בארצות הברית? לצד זאת, תמיד תוכלו להציע את עצמכם להגרלה בהתאם לדרישת ממשלת ארצות הברית ודרישתה. כאמור, כאן מציעה חמישים אלף ויזות למגוון אנשים ממדינות שונות וכאן, זו בהחלט ההזדמנות שלכם להשיג גרין קארד לארצות הברית.

נגישות
גלילה לראש העמוד