יוצאים לקמפינג? המזגן הנייד יקרר אתכם בימים החמים

מזגן נייד

קמפינג זה יופי של פעילות פנאי! מצד אחד – יוצאים לטיול. מצד שני – "חונים" ("קמפינג", מלשון "מחנאות") במקום יפה כלשהו לכמה זמן. והנה, יש לכם קצת פאסטורליה, נוף יפה, שקט ושלווה, אולי איזה ים קטן או אגם ממוצע. אולי גם חמסין.. מה עושים אם מזג האוויר חם מדי? לוותר על הקמפינג? לחכות כמה חודשים למזג אוויר משופר? לא בהכרח! יש פתרון גם לכך וקוראים לזה מזגן נייד.

מה עושה את זה כל כך נוח?

לפני הכול, המזגן הנייד כשמו כן הוא – פתרון נייד לקירור, בכל מקום שבו זקוקים לכך. היכולת להשתמש במזגן נייד בשעות החום, מאפשרת לכם שלא להיות תלויים במזג האוויר יותר. הניידות הזו, מתבטאת ביכולת להעביר את המזגן ממקום למקום, כולל למקם אותו ברכב ובהמשך הטיול באוהל וכדומה. בהתאם לדגם שתקנו, זה יכול להיות מזגן קומפקטי מאוד, קל משקל ונוח להעברה לבד או בשניים. מזגנים אלה לרוב כוללים גלגלים חזקים בצידם התחתי, כך שקל ונוח להזיז אותם על פני משטחים שונים. אפשרות נעילת הגלגלים מסייעת לקבע אותם למקומם, כאשר מיקמנו את המזגן היכן שהוא אמור להיות מופעל. נזכיר, שאנחנו מדברים כאן על קמפינג – שהייה בעיקר באזורים נוחים וקלים ללינה ופעילות, שעיקרה שהייה סטאטית. גם משטח עפר בסביבה כזו, לא מסבך מדי את המזגן הנייד מבחינת ניידות או קיבוע לשם הפעלה. זה כמובן לא משהו שתוכלו לסחוב על הגב במהלך הליכה רצופה בשביל ישראל או תוך טיפוס הרים בנגב.

האם מזגן נייד הוא מוצר יקר?

עלות המזגן היא כמובן נקודה משמעותית מאוד. במזגנים מדובר על עלות רכישה, עלות התקנה ועלות שוטפת לשימוש. אך מזגן נייד לא חייב להיות יקר. למעשה, מחירם הוא לרוב שווה לכל נפש. כמובן, הפרשי המחיר מבטאים הבדלים ביכולות וגם אם משלמים יותר על דגם מסוים, הדבר מחזיר את עצמו במובנים שונים. לכן "יקר" הוא מונח יחסי – ביחס ליכולות וכדאי לבדוק היטב מה כל דגם מציע ומה לא.

מזגן נייד – למה זה מומלץ?

  • מעבר ליתרונות שציינו עד כאן, מזגן נייד מציע תועלות נוספות:

לא דורש התקנה

  • מזגן רגיל הוא לא דבר פשוט להתקנה, כלל וכלל. יש להזמין טכנאי מזגנים ועבודתו תיקח אפילו שעתיים או שלוש, בהתאם לנסיבות. עליו להתקין יחידה חיצונית, פעמים רבות במיקום גבוה בבניין וגם יחידה פנימית, שתהיה בדרך כלל מותקנת קרוב לתקרה. מזגן נייד לעומת זאת, לא דורש התקנה. רק לרכוש, להוציא מהקופסא, לקרוא את הוראות ההפעלה ואתם מוכנים לצאת לדרך! לקמפינג זאת אומרת, יחד עם המזגן הנייד.

 

רב אפשרויות

  • ייתכן שתהיו בטיול הקמפינג קבוצה גדולה למדי – כל המשפחה ואולי גם חברים ומשפחות נוספות. במידת הצורך, תוכלו לשים את המזגן הנייד או כמה יחידות מזגנים כאלה, במיקומים שונים בהתאם לצורך. באוהלים שונים, היכן שמוחזק המזון שרצוי לקרר וכדומה.

קומפקטיות

  • קל לאחסן מזגן נייד בצד, כאשר הוא לא בשימוש. לפני הטיול ולאחריו, תוכלו לאחסן אותו בצורה כזו, מבלי שהוא יתפוס מקום רב. גם במהלך היציאה לקמפינג עצמה, תמצאו שמזגן כזה לא תופס מקום רב ברכב – יתרון משמעותי, עם הציוד הרב שמשפחות מסוימות לוקחות איתן לדרך.

לסיכום

טבע או לא טבע – אין סיבה שתסבלו במהלך קמפינג בחמסין או שתוותרו על כך. נסו מזגן נייד!

נגישות
גלילה לראש העמוד