טסים לחו"ל? אתם חייבים לארוז תיק עזרה ראשונה

בין אם אתם מתכננים לצאת לחופשה קצרה או ארוכה, חלק בלתי נפרד מהאריזה חייב לכלול גם תיק של עזרה ראשונה, לכל צרה שלא תקרה. למעשה, תיק עזרה ראשונה מאפשר לכם להיות בטוחים כי בכל מקרה רפואי, תוכלו לספק את המענה הראשוני הן בעבורכם אבל גם בעבור ילדים או נופשים אחרים שזקוקים לסיוע. מה חייב לכלול התיק שלכם? להלן סקירה חגיגית, רגע לפני הטיסה הקרובה שלכם לחו"ל:

שמנים אתרים

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים בוחרים להכניס לתיק העזרה הראשונה שמנים אתרים, כמו שמן עץ התה. שמן אתרי ממקור צמחי בדמות שמן עץ התה יכול לסייע בטיפול בזיהומים, דלקות ופצעי קור לצד יכולת לסייע גם לטובת התמודדות עם פצעי אקנה. מדובר בשמן שזוכה לביקוש אדיר מצד הצרכנים כאן בישראל כמו גם בעולם, ועל כן רצוי לשלב אותו בתוך התיק ביחד עם שמנים אתרים נוספים וטבעיים לחלוטין.

תרופות מרשם

חשוב לארוז בתוך התיק את תרופות המרשם שלכם. עדיף להזמין לפחות כשבועיים מראש את התרופות דרך קופת החולים, ובכך להבטיח כי לא תצטרכו לחפש אחר בית מרקחת בשביל לבצע רכישה של תרופות אותן אתם נוטלים באופן קבוע. שימו לב כי בחלק גדול ממדינות המזרח למשל אין תרופות מערביות ובבתי מרקחת ברחבי העולם דורשים לעיתים מחיר כפול פי 2 מאשר המחיר כאן בישראל, ועל כן לפני שאתם סוגרים את התיק בדקו כי כל תרופות המרשם שלכם ושל בני המשפחה מאוחסנות ע"פ ההוראות.

משחה לשרירים תפוסים

מתכננים לצאת לנופש הכולל גם פעילות אקסטרים מומלצת ביעד אליו אתם עתידים לטוס? ובכן, בתוך התיק הכניסו משחה לשרירים תפוסים אשר תסייע לכם להתמודד עם הכאבים ולהמשיך בטיול, ללא עיכובים מיותרים. ברחבי הרשת ניתן לאתר משחות מצוינות בעלות כספית אטרקטיבית, ובכך  ליצור תיק עזרה ראשונה שמכיל גם את המשחה.

אמצעי חבישה

בתוך התיק רצוי להכניס גם אמצעי חבישה כמו פלסטרים, תחבושות בגדלים שונים, משולש בד, פד גזה, וכן תחבושות לכוויות אותם ניתן לרכוש בעלות כספית אטרקטיבית כאן בישראל בכל בתי המרקחת כמו גם רשתות הפארם. שימו לב כי טיפול בכוויה בזמן חופשה צריך להתבצע באופן מהיר, מתוך מטרה להימנע מצלקות או החמרה של הכוויה. טיפול ראשוני באמצעות חבישה ולאחר מכן פנייה לקבלת טיפול רפואי תאפשר לכם לשלוט במצב, ובכך  ליצור תמהיל שערוך בעבור כל תרחיש.

טסים לחו"ל? אתם חייבים לארוז תיק עזרה בראשונה

מד חום דיגיטלי

מד חום דיגיטלי חייב להיות בתוך תיק העזרה הראשונה, בייחוד לאחר תקופת הקורונה שגרמה לעלייה של עשרות אחוזים ברכישה של מד חום דיגיטלי. מד חום מאפשר לכם לבצע בדיקה מהירה של חום הגוף ובהתאם לכך לקבל החלטה האם לפנות לבית חולים לקבלת המשך טיפול או ליטול תרופות ללא מרשם שיכולות להוריד את החום באופן מהיר.

לסיכום

תיק עזרה ראשונה הוא חלק בלתי נפרד מתהליך האריזה לקראת טיול מעבר לים. על מנת להיות בטוחים כי יש לכם את הציוד הנדרש, מומלץ לערוך מראש רשימה מסודרת עם כל הפריטים אותם הצגנו כאן, וכן להוסיף פריטים שלהם אתם זקוקים כמו למשל תרופות ללא מרשם כמו אדוויל, פלסטרים, כפפות חד פעמיות ועוד. בכך, תוכלו ליצור תיק עזרה ראשון שגם ישרת אתכם בעת הצורך אבל גם יאפשר לכם לספק טיפול ראשוני, בעבור אדם או ילד שזקוק לכך. והכי חשוב – שמרו על עצמכם, וחזרו בשלום הביתה.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד