רק בריאות: כל מה שצריך לדעת על בדיקות קורונה לפני הטיסה

בדיקות קורונה לפני הטיסה

קצת קשה להאמין, אך מציאות הקורונה מלווה אותנו כבר מספר שנים ולצד הבידודים והסגרים, אנחנו חווים אט אט חזרה הדרגתית לשגרת העבר המוכרת לנו ובעיקר לטיסות לחו"ל, שהיו חסרות לרבים מאיתנו. אז אם גם אתם מתכוונים ליהנות מההקלות ולתפוס את הטיסה הזמינה הראשונה, הנה כל מה שצריך לדעת על בדיקות קורונה לפני הטיסה.

טיסות לחו"ל בתקופת הקורונה

אמנם השמים נפתחו וניתן לטוס לחו"ל ממש כמו בעבר, אך חשוב לבדוק לפני כל טיסה מה המדיניות של מדינת היעד והדרישות הנוגעות לכניסתם של אזרחים זרים. כך, בחלק מהמדינות תצטרכו לבצע בדיקות קורונה לפני הטיסה, לרבות מילוי טפסים והצהרות שונות וחלק יסתפקו בתעודת חיסון או תעודת מחלים.

את המדינות המכירות ויכולות לזהות את תעודת המחלים הישראלית, תוכלו לאתר באתר של רשות האוכלוסין, כאשר זיהוי התעודה מבוצע באמצעות סריקת קוד QR המופיע על גבי התעודה. בנוסף, תוכלו לוודא באתר שאכן מותר לכם לטוס מבחינת ההגדרות הרלוונטיות – שאינכם חולים ו/או חייבים בבידוד וכדומה.

בעבר הלא רחוק, משרד הבריאות סיווג את המדינות השונות על פי רמת התחלואה שהייתה קיימת בשטחן, כאשר החלוקה בוצעה על פי צבעים – צהוב – כתום – אדום, בהתאם לרמת הסיכון – נמוכה – מסוכנת – סיכון מירבי (אסור לטוס).

בדיקות קורונה לפני הטיסה

ככלל, ביציאה מהארץ, אין דרישה מצד רשויות המדינה לבצע בדיקת קורונה, אך כפי שהזכרנו, יש לוודא היטב את הדרישות והנהלים הקיימים במדינות היעד. במידה והמדינה אליה אתם טסים מחייבת את הנכנסים אליה בבדיקת קורונה, תוכלו לבצע זאת באחת משתי הדרכים הבאות: באחד מבתי החולים או במקומות מורשים אחרים, או במתחם הבדיקות בנתב"ג.

בנוסף, חשוב לדעת כי בחזרתכם לארץ, אתם נדרשים לבצע בדיקת קורונה מסוג PCR (אם שהיתם בחו"ל לפחות 72 שעות) תוך 72 שעות מרגע הטיסה חזרה לישראל. אפשרות נוספת היא, לבצע בדיקת אנטיגן על ידי דוגמים מקצועיים, תוך 24 שעות שלפני הטיסה חזרה לישראל.

למה חשוב לשים לב בבדיקת הקורונה לפני הטיסה?

לאחר שביררתם את המדיניות והנהלים הנדרשים במדינת היעד אליה אתם מתכוונים לטוס וביצעתם את בדיקת הקורונה הנדרשת, חשוב לוודא כי תוצאות הבדיקה המתקבלות יהיו בשפה האנגלית וכי מופיעים באישור השם המלא שלכם (שם פרטי ושם משפחה) באנגלית וכפי שנרשם בדרכון, כמו גם את מספר הדרכון שלכם.

טסים לחו"ל? בדיקת קורונה כבר עשיתם?

ראינו אם כן, כי החזרה ההדרגתית לשגרה, החזירה אלינו גם את הטיסות לחו"ל שהיו חסרות לנו כל כך, אך לצד ההתרגשות המוצדקת מהעניין, חשוב לזכור לוודא את הדרישות והנהלים של מדינות היעד בנוגע לקורונה וכניסת אזרחים זרים, כשחלק מהמדינות דורשות להציג בדיקת קורונה בתוקף, כאשר גם 72 שעות לפני הטיסה חזרה לישראל, תצטרכו לבצע בדיקה.

נגישות
גלילה לראש העמוד