מה לוקחים לטיול אחרי צבא?

השירות הצבאי מהווה את אחת התקופות המשמעותיות ביותר לאדם בחברה הישראלית. במהלך שירות זה עוברים החיילים, שעד לא מכבר היו נערים ונערות, חוויות מסוגים שונים. חלק מהחוויות בשירות הצבאי עשויות להיות לא פשוטות, לפעמים המשימות ארוכות ומתישות ומדובר בתקופה מאתגרת מכמה וכמה בחינות. זוהי תקופה של מאמץ פיזי, מאמץ מנטלי, מאמץ חברתי במפגש עם אנשים שונים ועוד. לאחר השחרור מהשירות הסדיר, רבים בוחרים לצאת לטיול ארוך ביעד אקזוטי. במהלך הטיול הם מצפים לנוח, לחוות חוויות, להתחבר עם אנשים אחרים וגם לחשוב ולמצוא כיוון להמשך החיים. בשביל רבים, טיול זה מהווה הזדמנות שלא תחזור, האפשרות לצאת לחופש שנמשך חודשים רבים כאשר אף מחויבות גדולה לא תלויה מעל הראש. בשביל למצות את הטוב ביותר מטיול כזה, חשוב לתת את הדעת לציוד איתו מצטיידים ולהכנה אליו. אז מה לוקחים לטיול אחרי צבא? ריכזנו עבורכם כמה טיפים.

ציוד לטיול אחרי צבא

איך נתכונן לטיול אחרי הצבא?

לפני שניגש לטיפים ספציפיים לגבי פריטים שיש לקחת לטיול, נזכיר בכמה מילים היכן ניתן להשיג את הפריטים הללו. את החנויות הייעודיות לטיולים ולרכישת ציוד לחיילים כולנו מכירים, אך למעשה, תוכלו לרכוש ציוד לטיול באתר איביי בעברית. מי שלא מכיר, מדובר בפלטפורמה בה ניתן למצוא מגוון מוצרים לכל מטרה אפשרית (ולא רק בעבור טיולים). בזירה הזו מתחרים מוכרים רבים, מה שמאפשר למצוא שם פריטים זהים לאלו שנמצא בחנויות השונות אבל בהבדל אחד בולט – המחיר שלהם יהיה זול משמעותית. לכן, חשוב לבדוק את הנושא ולבצע רכישה מושכלת.

שנעבור לטיפים?

מסמכים

מיותר לציין שיש להצטייד בדרכון, פנקס חיסונים, כסף וכרטיסי אשראי. כן חשוב להדגיש לצלם את אותם פריטים ולקחת עותקים שלהם לטיול. אם אנחנו מטיילים עם שותפים, נוכל לתת להם להחזיק עותק של המסמכים שלנו. עותק נוסף רצוי לשמור בצורה מקוונת בחשבון האימייל או בשירותים כמו מסמכי גוגל.

טיפ: לא לשכוח לרכוש ביטוח בריאות לימי הטיול, ולשמור עותק ממנו באזור נגיש.

נעליים נוחות להליכה

קשה יהיה להפריז בחשיבות של נעלי טיול טובות. נעליים מתאימות וטובות יאפשרו לנו לצעוד נכון גם עם משקל על הגב וגם ימתנו את השפעות הקרקע. נעליים טובות משפיעות על יציבה נכונה ויכולות לתרום ליציבות, שיווי משקל ובכך אפילו למנוע פציעות אחרות כתוצאה מנפילות או שברי מאמץ. את הנעליים יש להתאים למסלול הטיול המיועד ולעונה בה נטייל.

בגדים מתאימים למזג האוויר

כאשר אנחנו בוחרים בגדים לטיול, צריך לבחור בגדים שיוכלו לשמש אותנו במגוון רחב של הזדמנויות, כמו מכנסיים טובים עם כיסים ואפשרות להאריך אותן עם שרוולים נוספים, שהרי הם עשויים להוות פתרון מצוין. כמו כן, כדאי לרכוש חולצות כפתורים נעימות ועמידות, שיוכלו להיות שימושיות הן במהלך טיולים בטבע והן בערים הגדולות. חשוב להצטייד בבגדים שנשטפים בקלות ומתייבשים מהר.

טיפ: ארזו חולצה ארוכה בכל מצב, גם אם מזג האוויר עתיד להיות חם.

תיק

זהו פריט חשוב ביותר והמגוון כאן הוא רחב. רכישת התיק צריכה להיעשות לאחר שגיבשתם מסלול משוער וחשבתם על הציוד שדרוש לכם. לפני הכל, תיק צריך להיות נוח ומותאם למידותינו. תיק שיושב טוב ובצורה נוחה, יהיה שימושי יותר כיוון שהוא יאפשר נשיאה של משקלים גבוהים יחסית במאמץ מועט. לאחר שמצאנו מבחר תיקים נוחים, נסנן אותם לפי שימושיות. תיקים עם פתחים קטנים יחסית יהוו מגבלה הן בטרקים בטבע והן במקומות יותר אורבניים. חשוב מאד לבדוק שהתיק מספק שימושיות מעבר למספר היבש המציין את נפחו. למרות שלא חייבים לקנות את התיק הכי יקר בחנות, כן יש משמעות רבה למותגים מוכרים. אלו יהיו תיקים שמבוססים על ניסיון של היצרן ויספקו איכויות שקשה לעיתים לאמוד אותן במהלך הרכישה.

ומה עוד?

אם מדובר בטיול שכולל לינת שטח, הרי שיש להצטייד לכך בהתאם. רכשו שקי שינה מתקפלים, פק"ל קפה ופריטים נוספים שיסייעו לכם להתנהל ביעילות בטבע.

טיפ: תכננו מבעוד מועד את מסלול הטיול, והבינו מהם תנאי הדרך ואילו פריטים יסייעו לכם לצלוח את המסלול.

 

הטיול אחרי הצבא הוא חוויה לה רבים מצפים בכיליון עיניים. בחירת ציוד צריכה להיעשות באופן מושכל, כך תוכלו לצאת לטיול בשלום, ליהנות ולצבור חוויות ייחודיות. טיול נעים!

נגישות
גלילה לראש העמוד