טיולי גלישה: מדריך לאנשים שמחפשים את הגלים הטובים בעולם

אם אתם אוהבים את הים ולא מוותרים על מזג אוויר סוער המנבא איתו גלים טובים, סביר להניח שביררתם אודות טיולי גלישה, מעבר לקו החוף השל מדינתנו הקטנה. כגולשים המטיילים בעולם בחיפוש אחר הגל המושלם, הרי שאתם חייבים לדעת את החוקים הלא מדוברים אך הנאכפים של עולם הגולשים:

טיולי גלישה

אל תפילו גולש אחר

טיולי גלישה רבים מפגישים ביניכם לבין גולשים נוספים מרחבי העולם. כשיש כל הרבה תרבויות מקובצות במקום אחד, אין סיכוי שתדעו בוודאות את הסמנטיקה של כל תרבות, על כן, כדאי שתסתמכו על אתיקת הגולשים. אם אתם מתחילים בתהליך חתירה עם הגלשן, ורואים שאתם עומדים בדרכו של גולש אחר הנמצא קרוב יותר אל הגל, עשו כל שביכולתכם כדי להתחמק מן המסלול של הגולש.

*במידה ונכנסתם לגל של גולש אחר ואין דרך חזור, עשו הכל כדי לצאת מן התקרית במהירות ובבטיחות האפשרית והתנצלו בפני הגולש השני מיד על הטעות.

צרו מעגל סגור

כאשר אתם רוצים להתחיל לגלוש, סביר להניח שתחפשו את הנקודה בה הגלים נשברים, וכשאתם מוצאים את הנקודה הזו, אתם בעצם יודעים לאן אתם צריכים לחתור. כשגולש אחר נמצא בנקודת שבר הגלים, מוטב שלא להיכנס למסלול שלו, ובכדי לעשות זאת, תיאלצו ליצור מסלול בצורת עיגול. כך, תגיעו אל הגל מסביב, ראיית השבר תהיה ברורה יותר ותוכלו להגיע אליו בבטחה וללא סיכון גולש אחר. כשתסיימו את הגל, תעשו את אותה תנועה מעגלית שתוביל אתכם, שוב, למעלה הגל.

לעולם אל תעזבו את הגלשן שלכם

אם אתם רוצים להיות גולשי גלים טובים, אתם חייבים להיות בשליטה מלאה על הגלשן שלכם. אם אתם עדיין לא בטוחים בעצמכם, וקיים הסיכוי שתזנחו את הגלשן שלכם למראה גל גדול ומפחיד, רצוי שלא תיכנסו אל התור לגלוש.

כשאתם בטוחים מספיק, בעצמכם ובגלשן, נסו להצטרף לכל מיני סוגים של טיולי גלישה. תוכלו להתאמן עם גולשים ברמה שלכם ולהתנסות בגלישה לצד גולשים אחרים.

מי שקרוב יותר- לוקח

הגלישה, כמו רוב המוסכמות החברתיות, פועלת על פי החוק – כל הקודם זוכה. מה שאומר שבמידה והתחלתם לחתור לכיוון גל מסוים וראיתם שגולש אחר יותר קרוב לשבר הגל, עליכם לתת לו את זכות הקדימה. הגל שייך לו. הדבר פועל גם הפוך. אם אתם אלה הקרובים לשבר הגל, הגל שייך לכם ואין לאף גולש אחר הזכות לקחת לכם אותו.

 

אלה הם החוקים הבסיסיים ביותר של עולם הגלישה. כמובן שכל חוף מגדיר לעצמו חוקים משלו בהתאם לדרך החיים של תושבי המקום ובאי המקום. אם אתם אוהבים לגלוש, טיולי גלישה הם ממש לא כמו טיולים מאורגנים. טיולי גלישה יעניקו לכם בדיוק את מה שאתם רוצים ויגישו לכם את זה בצורת חבילה. מגניב לא?

נגישות
גלילה לראש העמוד