הפריטים שאסור לשכוח לקראת הטיול מהגדול

 

החלטתם לצאת לטיול הגדול, ולטייל מספר חודשים בחו"ל. בין היעדים וודאי שקלתם לטוס להודו, לדרום אמריקה, לארצות המזרח (כמו ווייטנאם), או אפילו לצאת אל יורוטריפ באירופה. ובכן, לא משנה מהו היעד שלכם, כי כך או כך, יש כמה פריטים חשובים וחיוניים שיש לארוז מבעוד מועד. כדי שלא תצטרכו לשבור את הראש, ריכזנו בעבורכם רשימה מפורטת של פריטים נחוצים. לגזור ולשמור.

טיפוח, היגיינה וקוסמטיקה

לא משנה איך תסתכלו על זה – טיולים ארוכים עשויים לגרום לכם לוותר על הטיפוח היומיומי, ולו כדי להספיק את האוטובוס, המעבורת או הטיסה. כמו כן, אם אתם מתכננים לישון בשטח, סביר להניח שתזדקקו למוצרי היגיינה מתאימים. ובכן, תחילה כדאי לדאוג לשני תיקי רחצה, כשאחד מהם יהיה תיק גדול ואילו השני יהיה תיק קטן יותר, כזה שתוכלו לאחסן בתיק הגב שנמצא איתכם 24 שעות. בתיק הגדול ארזו מוצרי היגיינה למקלחת, לצד פריטים נחוצים לסיום של יום. בתיק הקטן, יש לארוז מוצרי התרעננות כמו חבילת מגבונים קטנה, פלסטרים, בקבוק סבון קטן וכו'. מבחינת איפור מומלץ להצטייד בקונסילר ושפתון לחות. מדוע? ובכן מריחת קונסילר לשיפור מראה העיניים ולמניעת סימני עייפות, ואודם זה פריט שמשדרג את הלוק בכל מצב.

טיפ: דוחה יתושים הוא פריט חיוני בייחוד אם אתם מתכננים לטוס לארצות המזרח.

בירוקרטיה

זה אולי התחום הכי פחות אהוד בקרב מטיילים, אבל אין לכם כל כך ברירה כי כדי לטוס לחו"ל ולטייל, יש צורך בבירוקרטיה. תחילה וודאו שהדרכון שלכם בתוקף, לאחר מכן כדאי לברר אם יש צורך בוויזה או באשרת כניסה ליעדים שבהם אתם מתכננים לטייל. לבסוף, יש להצטייד בביטוח נסיעות וביטוחים רפואיים עבור הטיול. את כל המסמכים הללו יש לצלם ולשמור בשני עותקים, כשאחד מהם פיזי והשני דיגיטלי (כדי שתוכלו להדפיס במידה ואיבדתם את אחד המסמכים ואת ההעתקים).

טיפ: קחו איתכם מחברת ובה תרשמו את כל הכתובות (בשפה המקומית) וכל דרכי ההגעה ליעדים שלכם. המחברת תסייע לכם לא מעט במהלך הטיול ולכן מדובר בפריט חשוב.

הדברים שחייב לארוז לפני הטיול

ביגוד והנעלה

טסים בקיץ? ובכן, בין אם אתם טסים לארצות הברית ובין אם טסים לתאילנד, אל תשכחו לקחת איתכם לפחות חולצה ארוכה אחת – אתם תצטרכו אותה. חוץ מזה, כדאי לארוז רק בגדים חיוניים, ולהימנע ממזוודה עמוסת פריטים, בייחוד אם אתם יוצאים לטיול תרמילאים ובו לכל פריט יש משקל (תרתי משמע).

ומה לגבי נעליים? רכשו מבעוד מועד נעלי ספורט איכותיות ועמידות. אם אתם מתכננים לטייל בטבע, מוטב לבחור בנעליים מעט גבוהות על מנת להימנע מהכשות או מזוחלים. נוסף לכך, אל תוותרו על כפכפים, כי מי יודע באילו מקלחות תיתקלו במהלך הטיול.

לתעד את הטיול!

ארזתם מזוודה ודאגתם לכל הפרטים הבירוקרטיים. לפני שתצאו אל הטיול הגדול, מוטב שתתעדו אותו על מנת לשמור את כל הזיכרונות והחוויות קרוב אליכם. מצלמת גו פרו, מצלמה דיגיטלית או אפילו סמארטפון בעל מצלמה איכותית יוכלו לסייע לכם לצלם תמונות מרהיבות. המלצה נוספת היא לכתוב יומן מסע, לתעד את המקומות, המראות והריחות ביעד בו אתם נמצאים, וכשתגיעו לארץ תוכלו ליצור אלבום זיכרונות אישי.

 

לא משנה אם אתם טסים לתאילנד, להודו, לארצות הברית או לדרום אמריקה, משום שאתם עומדים לפני חוויה מרגשת ומיוחדת – תיהנו ושמרו על עצמכם!

נגישות
גלילה לראש העמוד