בעלי מלונות וצימרים בארץ – כך תוודאו שהWIFI בעסק יהיה חזק מתמיד

חיבור WiFi הוא שירות חיוני במלונות וצימרים. חיבור כזה, משרת הן את לקוחות המלון או הצימר והן את הצוות של המקום עצמו. כיום במיוחד, על רקע משבר הקורונה, יש מי שמעדיפים להתבודד בחדר מלון וחיבור אלחוטי לאינטרנט משמעותי להם במיוחד. אלא שעצם זמינותו של חיבור כזה באופן כללי במלון או בצימר לא מספיקה – על הקליטה להיות חזקה מספיק, בכל מקום שבו החיבור דרוש.

ספק איכותי

ראשית, הדבר החשוב ביותר, הוא לעבוד עם ספק אינטרנט איכותי. אם מקבלים שירותי תשתית ושירותי ספק אינטרנט בנפרד, משני ספקים שונים, אז מדובר על איכות שניהם כמובן. ספק אינטרנט ITC הוא דוגמה לספק איכותי כזה. בעזרת ספק ברמה גבוהה, תקבלו ייעוץ, ציוד (כנתבים אלחוטיים) איכותי וסיוע בהגדרות הציוד ובפתרון תקלות. כל זאת משמעותי מאוד, כאשר אין למלון או לצימר מנהל מחשוב משלהם שמטפל בכך.

בעלי מלונות וצימרים בארץ - כך תוודאו שהWIFI בעסק יהיה חזק מתמיד

תכנון טוב

החלק האלחוטי של החיבור לאינטרנט הוא נושא מורכב, משמעותית יותר מהחיבור הקווי אליו. זאת, מאחר שהאות האלחוטי נחלש, ככל שמתרחקים מהנתב וגם בהתאם לתנאי סביבה כמו קירות שדרכם הוא אמור לעבור או מכשירי חשמל שפועלים בסביבה. כמו כן, בעוד שחדרים נוטים להיות ריבועיים, שדות אלחוטיים של נתבים עגולים מטבעם. כתוצאה מכך, ישנו היבט משמעותי מאוד של התאמת אזורי הכיסוי האלחוטי לאזורי המגורים והפעילות במקום. מסיבות אלה, חשוב לתכנן היטב מראש, להגדיר היכן חשוב לכם במיוחד WiFi עוצמתי במיוחד, היכן זה חשוב פחות וכיצד לפזר נקודות גישה אלחוטיות בהתאם לכך. ייתכן שאתם כבר עובדים עם ספק איכותי דוגמת ספק ITC. למרות זאת, התכנון הראשוני של הדרישות – להבין מה אתם רוצים, תלוי בכם. בלעדיו, הספק לא יוכל לסייע לכם.

פידבק מהשטח

אם לא יודעים מה עוצמת ואיכות החיבור האלחוטי לאינטרנט, לא יכולים לטפל בכך ונגרם נזק תדמיתי מתמשך. לכן חשוב לבדוק באופן יזום את הנושא. זאת, הן באמצעות ביצוע בדיקות מהירות בנקודות שונות ברחבי המקום והן באמצעות הקשבה לתלונות מצד הלקוחות ועובדי המלון או הצימר. ייתכן גם שבזמן הבדיקה הכול נראה בסדר, אבל התחושה הסובייקטיבית של אורחי המלון שהחיבור "זוחל", היא אינדיקציה אמיתית לתקלה.

אבטחה

אבטחה ברשת אלחוטית חשובה מאוד ומומלץ למלון או לצימר להשקיע בכך בכל מקרה. ספקי אינטרנט כמו  ITC   יוכלו לסייע בכך. לאבטחה עשויה להיות השפעה גם על החיבור האלחוטי עצמו, מאחר שהתחברות בלתי מורשת לרשת האלחוטית מעמיסה עליה ומחלישה את הביצועים עבור משתמשי הרשת הלגיטימיים.

לסיכום

הבטחת חיבור אלחוטי חזק מספיק בכל המקומות החשובים לצימר או למלון, עשויה להיות תהליך של לא מעט שלבים. עם זאת, ניתן לגשת לכך באופן שיטתי ומסודר והדבר ייפתר בלי יותר מדי סיבוכים.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד