עפים על החיים: עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי לא מוותרת על הנוער בסיכון בארץ

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי נוסדה בשנת 2018 מתוך חובה מוסרית וערכית לצמצום הפערים בחברה הישראלית, ומתן חינוך איכותי, באמצעות קידום של שורת תוכניות חברתיות. את העמותה רבים לא מכירים בשל פעילות שטח מאומצת, אולם בעקבות ההצלחה הרבה בכל הקשור לטיפול בנוער בסיכון, זה הזמן להכיר את המייסדים כמו גם המתנדבים שפועלים רבות למען החברה הישראלית, ללא מטרות רווח.

קידום בני נוער בסיכון – חלק ממטרות העל של עמותת אחינועם

כאמור, עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שנולדו וגדלו בעיר צפת. האחים שנולדו בפריפריה רואים בקידום בני הנוער בסיכון כחלק בלתי נפרד מפעילות העמותה אשר חושבת על העתיד ורוצה לסייע לאותם בני ובנות נוער להגשים את עצמם, למרות נסיבות החיים והאתגרים כמו גם החסמים עמם הם המתמודדים. על כן, החליטו המייסדים לקדם תוכנית מהפכנית שבמסגרתה מאתרת העמותה בני נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה באזור הפריפריה ומספקת להם תמיכה מלאה שמגיעה לידי ביטוי בליווי אישי החל מגיל 16 ועד להשתלבות בצבא, אקדמיה ובהמשך שוק התעסוקה.

בשביל לקדם את התוכנית הזו החליטו המייסדים לרתום ביחד איתם מתנדבים אשר מלווים את בני הנוער לכל אורך הדרך, ומאפשרים להם להגשים את עצמם באמצעות בנייה של תוכנית בהתאמה אישית המותאמת בדיוק לצרכים ולרצונות שלהם. תוכנית זו זוכה לתמיכה גורפת הן מצד רשויות הרווחה אבל גם גורמי החינוך שרואים בעמותה כחלק בלתי נפרד מניצול של המשאב האנושי לטובת יצירה של חברה חזקה יותר, כחלק מפיתוח המסוגלות האישית של בני נוער בסיכון עוד בגילאים צעירים.

 

 

ליווי אישי לכל אורך הדרך

היתרון של התוכנית הזו נובע מתוך התמיכה האדירה לה זוכים בני הנוער שלוקחים חלק, כאשר רפי אדרעי פעל ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי לקידום תוכנית הליווי האישי, לצד כוונה להמשיך את התוכנית ולהרחיב אותה גם לערים נוספות, בעקבות ההצלחה. תוכנית זו היא לא התוכנית היחידה למען בני הנוער בסיכון, אלא ישנן תוכניות נוספות כמו למשל תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה. במסגרת התוכנית הזו מחלקת העמותה מחשבים מחודשים כמו גם חדשים בעבור צעירים ללא יכולת כלכלית, מתוך מטרה לספק להם חינוך איכותי המתבצע כיום גם באמצעות מחשוב ואמצעים טכנולוגיים שמצליחים לצמצם את הפערים, בייחוד בכל הקשור לפערים בין הפריפריה לבין המרכז.

חשיבה לעתיד

המיקוד של העמותה בבני נוער בסיכון נובע מתוך הבנה עמוקה כי ללא התוכניות הללו, יהיה קשה מאוד לסייע לאותם בני נוער להגשים את עצמם ואף להתגבר על מכשולים שמקשים על היכולת להגשים את השאיפות המקצועיות – גם במסגרת הלימודים בתיכון אבל גם בצבא ובהמשך באקדמיה ובשוק התעסוקה. בשל כך, מספקת העמותה גם ליווי כלכלי לאחר סיום התיכון, כל זאת כחלק מעבודה חברתית ענפה ובעלת השפעה אדירה על עתיד החברה הישראלית.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה בעלת השפעה אדירה על דור העתיד של מדינת ישראל, כפי שניתן לראות בשורה ארוכה של תוכניות שהובילו לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד בקרב הבוגרים. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף אודות הפעילויות של העמותה למען החברה הישראלית ונוער בסיכון בפרט, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה המציג את כל התוכניות כמו גם תגובות אוהדות מצד בוגרים, משפחות וצוותי חינוך ורווחה.

נגישות
גלילה לראש העמוד